• زبان
  • کاربران
  • 035-3154
 
 

دستورالعمل نصب سرامیکهای پرسلان :

 

با عنایت به پائین بودن جذب آب محصولات پرسلانی (کمتر از نیم درصد وزنی ) ضروری است جهت جلوگیری از مشکلات احتمالی بعد از نصب، به هنگام اجرا انواع محصولات پرسلان موارد ذیل مدنظر قرار گیرد .

1- علیرغم کالیبره بودن کلیه تولیدات کاشی مهسرام که سبب همسایز شدن سرامیک ها شده ، استفاده از صلیب پلاستیکی استاندارد با ضخامت حداقل 3 میلیمتر جهت تنظیم درز بین سرامیک ها (کف و دیوار ) الزامی است .

2- قبل از نصب از اجرای مناسب زیرسازی سطح مورد نظر جهت کاشی کاری اطمینان حاصل گردد .

3- به هنگام نصب سرامیک در دیوار و یا پله ، استفاده از اسکوپ الزامی است . پیشنهاد می شود جهت جلوگیری از آسیب دیدن ملات و دوغاب سیمان در اثر زنگ زدگی ، جنس گیره و کلیپس اسکوپ از انواع گالوانیزه یا استیل مرغوب باشد . جهت ایجاد شیار بر روی پشت سرامیک می توان از دستگاه مخصوص ایجاد شیار و یا سنگ فرز استفاده نمود .

4- جهت جلوگیری از جدا شدن سرامیک از ملات ( به علت جذب آب  ) و لق شدن آنها توصیه می گردد حتماً از چسب کاشی استاندارد استفاده گردد .

5- جهت جلوگیری از ایجاد طیف رنگ در سرامیک ها حتماً به تاریخ تولید و کد طیف رنگ درج شده بر روی کارتن ها توجه شود که  کد طیف رنگ همه یکسان باشد . پیشنهاد می شود ضمن دقت و کنترل  این مورد، جهت جلوگیری از بروز مشکلات بعدی ، حتماً ابتدا سرامیک ها بصورت مرحله ای حداقل سه کارتن بصورت خشکه( بدون ملات )چیدمان شده تا در صورت مشاهده هرگونه طیف رنگ،سرامیک متفاوت تفکیک و پس از اطمینان از یکسان بودن طیف رنگ سرامیک های باقیمانده ، آنها جمع آوری و با استفاده از ملات یا چسب کاشی عملیات نصب صورت گیرد. این شرکت هیچگونه مسئولیتی در خصوص ایرادات ناشی از استفاده از سرامیک هایی با تاریخ  یا کد طیف رنگ متفاوت در یک محل که باعث ایجاد طیف  رنگ گردد ، نخواهد داشت .

6- توجه به علامت فلش تعبیه شده در پشت سرامیک به نحوی که جهت همگی آنها به سمت بالا باشد ضروری است .

7- پیشنهاد می شود جهت جلوگیری از لک شدن و در نتیجه تغییر رنگ بندهای بین سرامیک ها ، از پودر بندکشی نانو که به علت نداشتن جذب آب ، لک پذیر نیستند استفاده گردد .

8- در صورت مشاهده هرگونه ایراد کیفی ، تا زمان رفع آن ایراد توسط فروشنده و یا کارشناس شرکت از نصب باقیمانده سرامیک ها جداً خودداری گردد .

 


نگارنده:
بازدید: 6294
آخرین به روزرسانی: 1396/06/05